Logoreci > Informacion > Pasaporta > Procedura > Prokura

 

 

22 August 2004

 

 

PROKURĖ E POSAĒME

                       

Unė i nėnshkruari Emri Mbiemri i biri i Emri i Babait Mbiemri dhe i Emri i Nenes, lindur mė 21 prill 1955, nė Tiranė, aktualisht banues nė SHBA nė adresėn: ( Shembull: 1684 Cassat Ave., Jacksonville; FL, 32210) dhe,

Unė e nėnshkruara Emri Mbiemri e bija e Emri i Babait Mbiemri dhe Emri i Nenes, lindur mė 28 Janar 1960, nė Tiranė, banuese nė adresėn e mėsipėrme, deklarojmė si mė poshtė vijon:

 

Emėrojmė dhe caktojmė si pėrfaqėsuesin tonė tė posaēėm, z. Emri Mbiemri, i datėlindjes 25 nėntor 1949, me nr. 086235, banues nė Lagjen “Ali Demi”, Pallati 145, Ap. 32, Tiranė, tė cilit i japim tė drejta dhe tagra tė plota nė emėr e dobinė tonė tė kryejė tė gjitha veprimet e nevojshme pėr nxjerrjen e pasaportės pėr fėmijėn tonė Emri Mbiemri.

Tė gjitha veprimet qė do tė kryhen prej tij pėr sa mė sipėr i konsiderojmė tė drejta dhe tė plota sikur tė ishim vetė tė pranishėm.

 

Porositėsit, duke rėnė dakort me pėrmbajtjen e Prokurės sė Posaēme e nėnshkruan atė pa vėrejtje dhe me vullnet tė lirė.

 

Porositėsi                                                                                                       Porositėsi

 

(PRINDI 1)                                                                                                     (PRINDI 2)

 (Brenda kuadratit te mesiperm do tė shkruani me shkrim dore emėr & mbiemėr te femijes. Kur femija eshte i vogel dhe nuk mund ta shkruaje vete ate. Kujdes! Mos dilni nga kuadrati.)

 

 

(PJESA E NOTERIT AMERIKAN)

 

STATE OF  (shembull: FLORIDA)

COUNTY OF (shembull: DUVAL)

 

Affirmed and subscribed before me, on August 22, 2004,

          (emri)          , presented (shembull: Florida) licence #      (Numuri)               and    (emri)          , presented (shembull: Florida) licence #  (numuri)                      .